معرفی کانسپت 1300 اسبی کوئنیگ‌زگ و کوروس

معرفی کانسپت 1300 اسبی کوئنیگ‌زگ و کوروس

معرفی کانسپت 1300 اسبی کوئنیگ‌زگ و کوروس

تنها چند روز مانده به آغاز بکار نمایشگاه خودروی شانگهای، شرکت‌های کوئنیگ‌زگ و کوروس از کانسپت مشترک خود بنام K-EV رونمایی کردند. این خودرو یک سوپرسدان الکتریکی بوده و پیش‌نمایشی است یک سدان تولیدی که در سال 2019 با برند کوروس در بازار چین عرضه خواهد شد. قوای محرکهٔ K-EV توسط کوئنیگ‌زگ و بر اساس معماری 800 ولت مشابه هایپرکار رگرا ساخته شده است.

qoros-kev-7

اما این دو خودروساز اطلاعات فنی چندانی از کانسپت مشترک خود منتشر نکرده‌اند و فقط گفته‌اند که K-EV قدرت عظیمی معادل 1300 اسب بخار دارد که آن‌را ظرف 2.6 ثانیه از صفر به سرعت صد کیلومتر در ساعت می‌رساند. همچنین این خودرو می‌تواند به حداکثر سرعت 265 کیلومتر در ساعت دست یافته و 500 کیلومتر را هم با یک‌بار شارژ باطری‌ها طی کند.

این کانسپت از درهای عجیبی استفاده می‌کند که توسط کوروس طراحی شده‌اند. این درها شامل دو درِ موسوم به خودکشی در سمت راست و یک در گالوینگ در سمت چپ می‌شود؛ اما در طول زمان نمایش، تمامی این درها بسته خواهند ماند.

qoros-kev-3

طراحی این کانسپت نیز جالب است. البته این طراحی چندان آینده‌نگر و تعجب‌آور نیست ولی هنوز هم یک‌میلیون بار هیجان‌انگیزتر از تمامی خودروهایی تولیدی است که کوروس تا به امروز عرضه کرده است. نمایی از بخشی از سیستم برقی خودرو نیز در وسط کاپوت به نمایش درآمده است.


nextore

تیونینگ

ویدئو های جدید