چه خودروی بخر بهتر است ؟

چه خودروی بخر بهتر است ؟

چه خودروی بخر بهتر است ؟

برای خرید خودرو باید به نکات بسیاری توجه داشته باشیم که بعضی از آنها عبارت اند از :

 • برای چه تعداد نفرات خودرو می خواهید بخرید ؟
 • آیا مشکلی ندارید که خودروی چینی بخرید ؟
 • خودروی صفر می خواهید یا خودروی دست دوم ؟
 • به صورت نقدی می خواهید خرید کنید یا اقساطی ؟
 • خودروی دنده اتوماتیک می خواهید با دستی ؟
 • @*
 • خودروی سواری می خواهید ، سدان ، کوپه و یا کروک و... ؟
 • *@

برای چه تعداد نفرات خودرو می خواهید بخرید ؟

این ها سوالاتی هست که اگر با دقت به آنها پاسخ بدهید ، دایره ی انتخاب های شما محدود تر خواهد شد و انتخابتان راحت تر خواهد شد.

شما یک خانوادی 2 نفره هستید

در صورتی که اعضاء خانواده ی شما 2 نفر هست و کمتر پیش می آید که مسافری بخواهد با شما سوار اتومبیل شما بشود، شما می توانید خودروی خود را از بین خودروهای کوچک (Micro Car) انتخاب کنید که ظرفیت آنها معمولا 2 نفر میباشد . همچنین برای شما انتخاب خودرهای کوپه بسیار مناسب خواهد بود. چرا که شما معمولا 2 نفره از خودرو استفاده خواهید کرد و زمانی که مسافری هم داشته باشه که کمتر اتفاق می افتد مشکلی پیش نمی آید و شما برای 3 نفر دیگر جای کافی خواهید داشت.

اعضاء خانواده ی شما کمتر از 5 نفر می باشد

در صورتی که اعضاء خانواده ی شما بیشتر از 2 و کمتر از 5 نفر می باشد، دستتان برای انتخاب خودرو بسیار باز هست . به غیر از خودرو های کوچک (Micro Car) که 2 نفر ظرفیت دارند، شما می توانید از بقیه خودرو ها متناسب با بودجه و سلیقه خود، خودروی مورد نظرتان را انتخاب کنید.
بهتر هست . انتخاب خوروهای کوپه برای خانواده های بیشتر از 2 نفر خیلی پیشنهاد نمیشود، چرا که استفاده مداوم از صندلی های عقب خودرو های کوپه خسته کننده هست و پس از مدتی دلتان را خواهد زد.

اعضاء خانواده ی شما بیشتر از 5 نفر می باشد

اگر شرایط خانواده ی شما به صورتی هست که معمولا همه ی اعضاء خانواد ی شما از خودرو استفاده می کنند، پس انتخاب های شما محدود خواهند شد .
برای شما خودرو های ون که ظرفیت آنها بیش از 5 نفر میباشد می تواند انتخاب مناسبی باشد.
اگر به خودرو های سدان علاقه مند هستید ، بهتر است خودروهایی را انتخاب کنید که صندلی هایی در صندوق خود دارند که در صورت نیاز می توانید آنها را باز کنید.

آیا مشکلی ندارید که خودروی چینی بخرید ؟

با توجه یه قیمت مناسب خودروهای چینی در صورتی که شما جز آن دسته آدم هایی هستید که اصلا دوست ندارید خودروی چینی بخرید، انتخاب برای شما قدری مشکل خواهد شد.
چرا که خودروهای غیر چینی معمولا قیمت بالاتری نسبت به خودرو های چینی دارند و این باعث میشه که مجبور باشید مبلغ بالاتری را بپردازید.

خودروی صفر می خواهید یا خودروی دست دوم ؟

در صورتی که شما جز آن دسته آدم هایی هستید که نمی توانید یک ماشین را بیش ار 2 سال سوار شوید ، و خودرویتان بعد از 2 سال دلتان را می زند و می خواهید آن را عوض کنید، بهتر است که موقع خریدن خودرو، خودروی دست دوم کم کارکرد بخرید.
زمانی که خودرو کم کارکرد می خرید ، شما یک خودروی تقریبا صفر با قیمت مناسب تهیه کردید.
اما زمانی که شما می خواهید خودرویی بخرید که تا 4 الی 5 سال از ان استفاده کنید بهتر است خودروی صفر بخرید . چرا که خودرو ها معمولا در 2 سال اول هیچ هزینه ای غیر از تعویض روغن و تعویض کالاهای مصرفی ندارد ، البته خودرو های خارجی با کیفیت از این اصل مثتثنی هستند و معمولا تا 5 سال این شرایط را دارند.
در صورتی که قصد خرید خودروی دست دوم با کارکرد بالا را دارید باید به این نکات توجه بفرمایید.

 • تمام تلاشتان را بکنید که از یک آشنا خوردو بخرید که اصطلاحان می گویند از دست بخرید.
 • زمان زیادی برای پیدا کردن خودروی مورد نظر خود صرف کنید و اصلا عجله نکنید.
 • حتما خودرویی که انتخاب می کنید را به کارشناس فنی نشان دهید و از سلامت خودرو اطمینان حاصل نمایید.

به صورت نقدی می خواهید خرید کنید یا اقساطی ؟

در صورتی که شما قصد خرید اقساطی خودرو را دارید، پس باید منتظر شرایطی باشید که شرکت های خودرو سازی در زمان اعیاد و مناسبت ها اعلام می کنند ., اگر بخواهید که خودروی خود را از نمایشگاه های خودرو به صورت اقساطی بخرید باید قبول کنید مجبور هستید بیشتر از پول خودرو باید هزینه پرداخت کنید، که بعضا منصافه هست و محمولا غیر منصفانه .

خودروی دنده اتوماتیک می خواهید با دستی ؟

اگر به دنبال خودروهای دنده اتوماتیک هستید ، با توجه به بودجه ی شما انتخاب های شما نسبتا محدودتر خواهد شد.


nextore

تیونینگ

ویدئو های جدید